Kongres z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnością. 3 grudnia 2023

POZNAJ NASZYCH PARTNERÓW

Centrum Wystawienniczo – Kongresowe Województwa Podkarpackiego. Najnowocześniejszy obiekt biznesowy zlokalizowany na terenie województwa podkarpackiego przeznaczony do organizacji konferencji, kongresów, targów i wystaw. Aktualnie jest biznesowym sercem tego dynamicznie rozwijającego się regionu.

To ponad 16 tys. metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej, sala kongresowa na 872 osoby, 2 duże sale konferencyjne na 220 i 190 osób, 10 małych sal, które pomieszczą od 20 do 60 osób, pokój narad na 33 osoby i ponadto dwie sale: restauracyjna i bankietowa, które mogą pomieścić odpowiednio 160 i 120 osób.

Misją i wizją realizowaną przez Centrum Wystawienniczo – Kongresowe jest pobudzanie inicjatyw w animowaniu aktywności biznesowej, twórcze uczestnictwo w życiu biznesowym, rozbudzanie zainteresowań sferą biznesową regionu i rozwojem lokalnych przedsiębiorstw i promowanie biznesu jako formy świadomości społecznej.

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie. Celem działania Ośrodka jest realizacja zadań Samorządu Województwa Podkarpackiego w zakresie polityki społecznej, a w szczególności pomocy społecznej, profilaktyki oraz rozwiązywania problemów alkoholowych, narkomanii, przeciwdziałania przemocy w rodzinie, przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu oraz rehabilitacji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych, jak również realizacja zadań z zakresu wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej oraz zadań powierzonych na podstawie innych przepisów porozumień i umów. Do zadań ośrodka należy m.in. rozpoznawanie przyczyn ubóstwa, opracowywanie regionalnych programów pomocy społecznej wspierających samorządy lokalne w działaniach na rzecz ograniczania tego zjawiska, diagnozowanie i monitorowanie wybranych problemów społecznych w regionie, sporządzanie bilansu potrzeb w zakresie pomocy społecznej i wiele innych.

Centrum Medyczne Medyk zostało założone w 1989 roku przez lek. med. Stanisława Mazura, specjalistę chorób wewnętrznych i kardiologa, który na przestrzeni lat otwierał kolejne placówki w różnych zakątkach Podkarpacia. Dziś jest ich już 30. Dynamiczny rozwój i rosnąca liczba pacjentów sprawiają, że Centrum Medyczne Medyk stale powiększa swój personel. Obecnie firmę tworzy ponad 800 pracowników, w tym ponad 200 lekarzy różnych specjalności. Już od 30 lat Centrum Medyczne MEDYK, wykorzystując doświadczoną i profesjonalną kadrę medyczną, dba o zdrowie mieszkańców całego Podkarpacia. Świadczy usługi w ramach umów z Narodowym Funduszem Zdrowia oraz w gabinetach prywatnych na terenie całego regionu. Zyskał już zaufanie tysięcy pacjentów. Obecnie podstawową opieką zdrowotną obejmuje ponad 55 tys. osób. Jest największą placówką związaną z zakładami pracy na terenie Rzeszowa i okolic.

Nazwa zielonego kompleksu sięga do historii samego miejsca i zarazem podkreśla jego wyjątkowy charakter. Kompleks Ostoya to idealne miejsce na odpoczynek tuż za miastem, z dala od zgiełku, w spokojnym otoczeniu z dużym parkiem, placem zabaw dla dzieci i atrakcjami na wypoczynek dla dorosłych. Na terenie obiektu aż trzy zabytkowe budynki: XIX- wieczny Dwór Ostoya, Spichlerz oraz Karczma z dawną staynią. Ponadto wyróżniający się na tle innych- park z zabytkowym drzewostanem z unikatową grupą ptaków, czakram (miejsce mocy) oraz ponad 250 letni Platan. To, co zdecydowanie wyróżnia Kompleks na Podkarpaciu, to powierzchnia eventowa. W sumie może zmieścić nawet do 600 osób jednocześnie podczas organizacji imprez służbowych lub okolicznościowych i nawet do 1500 osób podczas wydarzenia w plenerze.

Lokalna firma z Rzeszowa, jednak drukująca dla klientów z całej Polski. Działa na rynku od blisko 12 lat. Wspierana przez zautomatyzowany system zamówień online we własnym internetowym sklepie, gdzie szybko i sprawnie można złożyć zamówienie. W internetowej drukarni GRAFORES można zamówić każdy produkt z bardzo szerokiej oferty: od materiałów papierowych, przez gadżety reklamowe, druki wielkoformatowe, aż po odzież reklamową i firmową. Oferuje ponad 15 000 produktów. Firmę GRAFORES wyróżnia nie tylko wysoki standard druku, ale też obsługa klienta, która, oprócz systemu online, pozostaje do dyspozycji, pomagając wybrać odpowiednią ofertę. Ponadto firma czuwa nad standardem druku poprzez kontrolę graficzną nadsyłanych projektów, co minimalizuje ryzyko popełnienia błędu przez klienta. Wielkim atutem firmy są konkurencyjne ceny, a dla stałych klientów dodatkowe rabaty, które rosną wraz z ilością zrealizowanych zamówień. GRAFORES zaprasza również na swojego bloga opowiadającego przede wszystkim o tym, jak skutecznie dotrzeć do klienta bazując na możliwościach, które niesie dzisiejszy świat nowoczesnego znakowania produktów.

Firma KLOMB została zarejestrowana 6 grudnia 1990 r. W początkowych planach miała zajmować się usługami ogrodniczymi, stąd pierwsza nazwa Zakład Usług Ogrodniczych "KLOMB" Anna Krzeszowska. Szybko jednak życie zweryfikowało nasze plany. W sierpniu 1991 r. została zawarta umowa Spółki Cywilnej z siedzibą przy ul. Ciepłowniczej 5 w podrzeszowskim Załężu. Przedmiotem działalności był handel importowanymi roślinami doniczkowymi, usługi i produkcja ogrodnicza. W 1993 r. nastąpiła kolejna zmiana nazwy na Handlowo-Usługowe Centrum Ogrodnicze "KLOMB" Spółka Cywilna.

Grupa Kapitałowa Specjał rozpoczęła swoją działalność w sektorze usług ochroniarskich i porządkowych w 1996 roku. Oferuje usługi zarówno klientom indywidualnym, jak i zorganizowanym podmiotom. W swojej działalności nie tylko bazuje na ponad 20-letnim doświadczeniu, ale również sięga po nowoczesne rozwiązania oraz sukcesywnie wdraża innowacyjne i skuteczne systemy ochrony. W trosce o bezpieczeństwo i komfort klientów zatrudnia około 2 tys. pracowników. Profesjonalizm świadczonych usług potwierdzają rekomendacje prawie 1,5 tys. obsługiwanych klientów. Misją Ochrony Specjał jest zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa poprzez świadczenie profesjonalnych usług w zakresie ochrony. Agencja dokłada starań, aby wykonywana przez nią praca była adekwatna do oczekiwań klientów, a współpraca przynosiła satysfakcję i zadowolenie.

International Day of Persons with Disabilities. 3rd December